Alicja Ryś
Działaczka charytatywna
działaczka charytatywna, związana z Polską Akcją Humanitarną, gdzie koordynuje pracę aktywistów i wydarzenia kulturalne, kuratorka wystawy "Mój Dom. Ludność cywilna w obliczu wojen: Polska, Ukraina, Syria, Irak, Liban", którą będziecie mogli obejrzeć na korytarzu 1. piętra od ul. Hożej. Opowie o wystawie, działalności charytatywnej oraz o postrzeganiu i obrazie osób pokrzywdzonych w wykładzie "Czym dla Ciebie jest dom?"
Andrzej Wołosewicz
Filozof, etyk, poeta
filozof, eseista, poeta, krytyk literacki, członek Związku Literatów Polskich, autor tomików poetyckich "Zbytek", "Każdy Twój krok prowadzi nad Styks" czy "Krajobraz spod zatrzymanych słońc", publikuje w wielu czasopismach związanych literaturą i filozofią. Opowie o tym, czym zajmują się współcześni filozofowie i ile mają wspólnego z brodatymi greckimi myślicielami znanymi z posągów. Zapraszamy na wykład "Wokół filozofii współczesnej"
Daniel Kość
Młody działacz społeczny
radny Młodzieżowej Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy III i IV kadencji, od 2020 roku w roli przewodniczącego, przewodniczący Komisji Transportu Publicznego Młodzieżowej Rady Miasta Stołecznego Warszawy VI Kadencji, poseł do Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej IV kadencji. Wygłosi prelekcję pod nazwą "Wyzwania i doświadczenia związane z działalnością społeczną", podczas której podzieli się swoimi wrażeniami i przeżyciami dotyczącymi aktywności społecznej i możliwości podjęcia inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej.
Dariusz Gatkowski
Działacz proekologiczny
Doradca Zarządu ds. różnorodności biologicznej i specjalista ds. polityki środowiskowej fundacji WWF Polska. W swoim wystąpieniu zatytułowanym „Życie kocha różnorodność. Krótko o bioróżnorodności" przedstawi zróżnicowanie obecne na wszystkich szczeblach organizacji życia.
Jan Garstka
Projektant, artysta, naukowiec
projektant, prezes Spółdzielni Projektantów TAKŁADNIE zaangażowany w wiele projektów z zakresu wzornictwa przemysłowego, projektowania graficznego, druku 3D czy projektowania z myślą o osobach z zaburzeniami wzroku. Absolwent Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Projektowania Produktu na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Związany z dziedziną neuroestetyki. Zajmuje się badaniem korespondencji nauki i sztuki, o której opowie podczas swojej prelekcji pod nazwą "Trudna relacja logiki i emocji - jak sztuka i nauka ze sobą współpracują.”
Przemysław Świercz
Sportowiec, trener
kapitan reprezentacji Polski w AMP Futbolu, czyli piłce nożnej osób po amputacji. Zawodnik Wisły Kraków. Aktualny mistrz Polski z krakowską drużyną. Reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Instruktor wielu dyscyplin sportowych, mówca motywacyjny, trener biznesu. Wygłosi prelekcję zatytułowaną "Życie jest w głowie, a nie... w nogach", w której opowie swoją historię i poruszy temat swoich doświadczeń związanych z wypadkiem, którego konsekwencją była konieczność dokonania amputacji.
Rafał Zimny
Językoznawca
językoznawca, profesor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, członek Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk, zajmuje się perswazją i manipulacją w języku, przemianami dyskursu publicznego, związkami języka i kultury, językiem młodzieży, społecznym i środowiskowym zróżnicowaniem polszczyzny. W wystąpieniu pt. "Narracja jako narzędzie manipulacji - 3 przypadki" opowie o tym, jak dobór słów wpływa na odbiór przekazu.