Adam Zbyryt
Biolog, zoolog, ornitolog, popularyzator nauki. Miłośnik emocjonalnego i intelektualnego życia zwierząt. Zawodowo związany z Uniwersytetem w Białymstoku. Autor dwóch książek przyrodniczych: „Ptaki Puszczy Białowieskiej. Opowieści o mieszkańcach niezwykłego lasu” (Paśny Buriat, 2020) i „Krajobraz strachu. Jak stres i strachu kształtują życie zwierząt” (Marginesy, 2021).
W każdy poniedziałek wspólnie z Marcinem Cichońskim opowiada o przyrodzie w Radiu 357 w cyklu "Dwóch ludzi z puszczy", a także prowadzi własną audycję publicystyczną, gdzie porusza tematykę przyrodniczą. Zwycięzca w konkursie PAP Nauka w Polsce "Popularyzator Nauki 2021" w kategorii Animator.
Adrian Kostera
Jego pasją, a teraz nawet pracą, jest sport. Triathlon. Z kolei tym, co go najbardziej przyciąga do sportu, jest pokonywanie własnych ograniczeń. Dlatego swoją drogę odnajduje w ekstremalnie długich dystansach. Biegi i triatlony, których ukończenie zajmuje dobę, dwie, a nawet tydzień. Wszystko zaczęło się właśnie od słabości. W wieku 30 lat, w 2016 roku udało mu się w końcu nie zapalić papierosa. Tego dnia postanowił, że zacznie uprawiać sport. Co więcej, zdecydował, że ustanowi Rekord Guinnessa, pokonując każdego dnia, przez sto kolejnych dni, triatlon na dystansie 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze oraz 42,2 km biegu. Dzisiaj, kilka lat później, jest blisko celu! Do tej pory pokonał niezliczoną ilość maratonów, biegów dobowych, ultra triatlonów.
W czerwcu 2022 roku pobił rekord świata w pięciokrotnym Ironmanie.
Daria Łukowska
Popularyzatorka wiedzy o zdrowiu. Prowadzi kanał na YouTube i podcast „Forma na Życie”. Autorka książki „Jak spać, żeby się wyspać" (której premiera odbędzie się we wrześniu 2022 roku).
Współtwórczyni kompleksowego szkolenia o zdrowiu mężczyzn: Projekt Męskie Zdrowie. Autorka szkoleń i licznych artykułów popularnonaukowych. Z wykształcenia dietetyczka (Uniwersytet Medyczny w Poznaniu) i fizjoterapeutka (Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu).
dr Marek Bartoszewicz
Mikrobiolog, przyrodnik oraz nauczyciel akademicki. Prodziekan ds. rozwoju na Wydziale Biologii UwB. Zawodowo zajmuje się mikrobiologią klasyczną oraz zastosowaniem technik molekularnych w badaniach patogenów. Interesuje się także ewolucją wirusów i bakterii.
Popularyzator wiedzy, szczególnie aktywny w obszarze epidemiologii, szczepień ochronnych i profilaktyki chorób zakaźnych. Autor licznych prac naukowych. Współtwórca kierunku studiów Mikrobiologia w macierzystej jednostce.
Jakub Banasiak
Absolwent psychologii zachowań zwierząt, członek Dolphinaria-Free Europe Coalition. Zajmuje się behawiorem i dobrostanem delfinów. Uczestniczył w międzynarodowych badaniach Tethys oraz CRRU nad dzikimi delfinami i projektach dotyczących wpływu człowieka na ich populacje w turystycznych lokalizacjach.
Od 15 lat walczy z trzymaniem delfinów w niewoli, monitoruje delfinaria, edukuje na temat faktów i mitów delfinoterapii. Szkoli nurków i turystów, jak w odpowiedzialny sposób pływać z delfinami w morzu. Zawodowo zajmuje się szkoleniami dla biznesu i prowadzi wystąpienia inspiracyjne dla firm.
Katarzyna Katana
Radczyni prawna, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (2013), uczestniczka wymiany studenckiej na Uniwersytecie Maltańskim, absolwentka programu szkoleniowego Women's Human Rights Institute w przedmiocie praw kobiet w systemie ONZ (2020) oraz programu Advocacy on Gender and Politics ODHiR (2021).
Pracowała jako asystent analityka prawnego misji ODHiR podczas wyborów prezydenckich w RP w 2020 roku. Teraz, w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, koordynuje działania rzecznicze, w tym wszelkie aktywności zmierzające do wprowadzenia w RP systemu analizy śmiertelnych przypadków krzywdzenia dzieci, opartego na modelu Serious Case Reviews.
Łukasz Grala
Mentor, futurolog, pasjonat danych. Śledzi i bada najnowsze osiągnięcia naukowe oraz technologiczne w temacie AI, ML i zaawansowanej analityki. Jego misją jest ewangelizacja świata biznesu w obszarze lepszego wykorzystania potencjału danych. Łukasz od 2021 roku tworzy podcast „Opór jest daremny. Nadchodzi AI!”, skupiając się na sztucznej inteligencji, która nas otacza. Regularnie gości w audycji Patrycjusza Wyżgi „Patronautyka” w Radio357, dzieląc się swoim spojrzeniem na świat nowych technologii z perspektywy koginitywistycznego podejścia.
Chętnie inwestuje i łączy pasjonatów w nowe inicjatywy. Jedną z nich jest start-up AI4.BIO, którego misją jest podniesienie jakości zdrowia i życia dzięki sile AI. Od 2010 roku Microsoft Most Valuable Professional (MVP) w kategorii Platforma danych. Jeden z 50 MVP w kategorii AI na świecie od 2018 roku. Na co dzień mentoruje zespół TIDK i przewodzi realizacją innowacyjnych projektów dla największych polskich organizacji.
Marzena Grochowska
Pierwsza w Polsce brainolog (ekspertka zarządzania dobrostanem). Kierownik autorskich studiów podyplomowych (brainologia – zarządzanie dobrostanem) na WSAIB Gdynia, partnerka Brain Awarenss Week, Dana Fundation i Duńskiego Instytutu Technologicznego, trenerka biznesu oraz coach kariery Fundacji Integralia.
Ponadto współautorka książki „GPS Szczęścia, czyli jak wydostać się z Czarnej D.”, autorka narzędzia wspierającego mózg „Wspominajki” oraz licznych programów rozwojowych dla biznesu. Współtwórczyni aplikacji Dobrostano.
Paulina Danielak
Psycholog holistyczny, szkoleniowiec, pedagog specjalny, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie certyfikacji, pracująca pod stałą superwizją. Terapeutka ACT (terapii akceptacji i zaangażowania) i psycholog sportu (AWF). Członkini Association for Contextual Behavioral Science (ACBS), ACBS Polska i Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
Prowadzi swój gabinet psychoterapii indywidualnej oraz organizuje warsztaty i szkolenia dla firm. W pracy łączy podejście poznawcze z pracą somatyczną. Na Instagramie (@paulinadanielak.psycholog) psychoedukuje i uświadamia w tematach traumy, lęku, psychosomatyki i stresu.