Izabela Chyłek
Culture animator, Activist
Krakowska animatorka kultury, trendsetterka, aktywistka w zakresie poprawy jakości życia kulturalno-społecznego mieszkańców Krakowa.
Konsultantka Programu Strategicznego Promocji Miasta Krakowa. Współpracowała z największymi festiwalami w mieście: Sacrum Profanum, Krakowski Festiwal Filmowy, Festiwal Muzyki Filmowej, Etiuda i Anima, Kroki, Boska Komedia, Materia Prima, Netia Off Camera, Krakowskim Biurem Festiwalowym, a także Wydziałem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wydziałem Promocji i Turystyki Miasta Krakowa i Departamentem Marki Małopolska.
Właścicielka kawiarni Pauza In Garden, klubu Pasaż, managerka Samo Ż, pomysłodawczyni i współtwórczyni targów mody niezależnej Kiermash. Rowerzystka i pomysłodawczyni 9 stojaków rowerowych inspirowanych pismem S. Wyspiańskiego.
Zorganizowała już ponad 1500 wystaw, 3200 spotkań, miejsca przez nią prowadzone odwiedziło ponad 450 000 osób!
Od 2018 managing partner w klubie HEVRE.
Ambasadorka programu "Kobieta Krakowa", twarz OEES 2019.
Joanna Gościej-Lewińska
Gallery Curator
Urodzona w 1961 roku. Absolwentka Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiowała pedagogikę i historię sztuki. Od roku 1986 prowadzi Galerię CENTRUM w Nowohuckim Centrum Kultury. Jest główną kuratorką Galerii Autorskich Zdzisława Beksińskiego i Jerzego Dudy-Gracza oraz projektu wystawienniczego „Przestrzeń dla sztuki”. Współorganizowała ponad 900 wystaw indywidualnych i zbiorowych artystów polskich i zagranicznych. Autorka i redaktorka katalogów, publikowała teksty i opracowania monograficzne, m.in. Mariana Kruczka, Zdzisława Beksińskiego, Jerzego Dudy Gracza, Jerzego Wrońskiego, Paulina Wojtyny, Janiny Kraupe, Stefana Gierowskiego, Ryszarda Otręby. Współtwórczyni Galerii GAP przy Katedrze Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Łukasz Górecki
Activist
Pracuje z ludźmi i dla ludzi.
Martyna Zastawna
Zero Waste Activist
Propagatorka idei zero waste i odpowiedzialności społecznej w biznesie. Założycielka WoshWosh (pierwszej na świecie firmy odnawiającej obuwie), wykładowczyni społecznej odpowiedzialności biznesu oraz mentorka skupiająca się na aktywizacji kobiet. Ratuje ginące rzemiosło i pomaga chronić przed likwidacją zagrożone zakłady rzemieślnicze. Udowadnia, że od podstaw można zbudować unikatowy biznes oraz że nie tylko korporacje z wielkimi budżetami mogą działać społecznie. Miłośniczka filozofii, sztuki i estetyki w każdym calu.
Marysia Dydycz
Student, Sailor
20-letnia studentka utalentowana żeglarka od dziecka związana z wodą, sportem, podróżami, muzyką i teatrem. Żeglarka, która w ciągu kilku ostatnich lat przepłynęła ponad 60 tysięcy mil morskich. Jako najmłodsza Polka dwukrotnie opłynęła Przylądek Horn. Mając 17 lat uczestniczyła w 2,5 miesięcznej wyprawie szlakiem sir Ernesta Shackletona na Georgię Południową, Orkady Południowe, Wyspę Słoniową i Antarktydę. Odwiedziła każdy ocean oraz kontynent. W zeszłym roku opłynęła kulę ziemską podczas Rejsu Niepodległości uczestnicząc w całym przedsięwzięciu, podczas którego pełniła funkcję Ambasadora rejsu. Opisuje na swojej stronie trudności związane z podróżami, w których uczestniczy jak i pokazuje wyjątkowe miejsca, gdzie czasami można się dostać tylko drogą morską. A to wszystko w połączeniu z „normalnym” życiem. Stara się uświadomić ludziom, że da się to wszystko połączyć, jeżeli się tylko chce i wkłada się w to ogrom pracy. Wtedy możliwości są zawsze.
Michał Dąbrowski
Dog training instructor, Behavioral consultant
Od 10 lat jest instruktorem szkolenia psów i konsultantem behawioralnym. W tym roku napisał pierwszą książkę o mądrym wychowaniu psów „Trener twojego psa”. Na co dzień pomaga zrozumieć psy ich właścicielom i rozwiązywać problemy behawioralne czworonogów. Poza pracą ze zwierzętami studiuje aktorstwo w Akademii Teatralnej w Warszawie. Podróżnik z zamiłowania. Na swoim rowerze przejechał Wyspy Owcze i zdobył Kaukaz. Jego misją jest poszerzenie świadomości właścicieli psów w Polsce i na Świecie.
Nataniel Brożnowicz
Student, Volunteer
To 19 letni student, który działalność społeczną stawia na czołowym miejscu w swoim życiu. Jak wspomina, to właśnie pracy wolontariackiej mógł odpowiedzieć sobie na pytanie "kim jestem?", już na bardzo wczesnym etapie życia. Na co dzień Nataniel studiuje zarządzanie przedsiębiorstwem na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. To właśnie z własnym biznesem wiąże swoją przyszłość. Swój wolny czas Nataniel poświęca na niskobudżetowych podróżach, biegach długodystansowych oraz spełnianiu marzeń. Podczas swojej prelekcji opowie on jak odnaleźć niezbędną wiedzę do odnalezienia kierunku swojego życia.
Nieprzyjaciele Mielna Łącka i Dominik Fitrzyk
Przyjaźń to ogromne szczęście. Czasem jednak, gdy okazuje się, że szczęście to za mało... reguły przyjaźni lekko zbaczają z kursu. Jakiś czas temu wspólne szczęście i pasję znaleźli w swoich sercach Mielna Łącka i Dominik Fitrzyk. W ten sposób powstał duet pod nazwą Nieprzyjaciele. Tworzą własne piosenki, piszą teksty i starają się sięgać głębiej (nawet poza strefę komfortu), aby udowodnić, że nie tylko człowiek ma wartość. W ich koncertach z powodzeniem można szukać szczerych emocji oraz odpowiedzi na frapujące nas pytania o bunt młodzieńczy czy funkcje człowieka w życiu psa. Są zapalonymi miłośnikami fotografii i podróży, choć w obu kategoriach stawiają dopiero pierwsze kroki. Występy przed publicznością napawają ich dobrą energią i motywują do działania.
Oskar Król
NGOs Leader
Od 7 lat realizuje projekty społeczne na terenie Polski, Niemiec oraz kampanie wyborcze, prowadzę NGOsy, realizuję eventy oraz kampanie społeczne w różnych miejscach kraju. Na co dzień pracuję w agencji marketingowej i wraz z nią tworzy kampanie reklamowe oraz co najważniejsze zajmuje się również doradztwem finansowym i jeżdżąc po Polsce pomagam wielu ludziom. Życie na 360°.
Piotr Pogon
Traveler
Zdobywca czterech szczytów z tzw. Korony Ziemi oraz laureatem nagrody National Geographic Traveler w kat. "Wyczyn Roku 2011" za zdobycie najwyższego szczytu Ameryki Południowej - Aconcaqua jako przewodnik niewidomego. Polski fundraiser, animator sportowy i charytatywny na rzecz osób niepełnosprawnych. Maratończyk, biegacz charytatywny, triathlonista, konsultant społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Jako pierwszy człowiek bez płuca ukończył zawody triathlonowe na dystansie Ironman Triathlon.
Dla Piotra Pogona jedno życie to za mało. Jego historia daje potężnego kopa by żyć i tym życiem się cieszyć. Nawet do bólu - co w książce ,,Umarłem cztery razy” podkreśla autorka Julia Lechowicz, która zainspirowana życiem Piotra napisała o nim książkę.
Szpetni Dawid Mik i Filip Kot
Szpetni to duet młodych wykonawców, których w dzieciństwie połączyła przyjaźń, a w niej znaleźli wspólny język artystycznego wyrazu. Ich twórczość można opisać za pomocą zdania: śpiewają wiersze po polsku i po francusku. Są laureatami ogólnopolskich i międzynarodowych nagród na festiwalach i przeglądach muzycznych. Razem z przyjaciółmi z Fundacji Impuls Rozwoju stworzyli niepowtarzalne miejsce w sercu Tarnowa - Najmniejszą Scenę Świata.